Лінкі ўнівэрсальнага доступу

Беларускія спартоўцы Юлія Трушкіна і Ўладзіслаў Кравец выйшлі ў фінал Алімпійскіх гульняў у Парыжы

Юлія Трушкіна

10 жніўня беларуская канаістка Юлія Трушкіна і байдарачнік Уладзіслаў Кравец выйшлі у фінал летніх Алімпійскіх гульняў у Парыжы.

Канаістка Юлія Трушкіна 10 жніўня на дыстанцыі 200 мэтраў у веславаньні на каноэ была другой сярод васьмі ўдзельніц, паказаўшы час 45,32 сэкунды.

Уладзіслаў Кравец у паўфінале спаборніцтваў на дыстанцыі 1000 мэтраў сярод байдарак-адзіночак супернічаў зь сямю весьлярамі. Ён фінішаваў з чацьвёртым вынікам і выйшаў у фінал, паказаўшы час 1 хвіліна 41,67 сэкунды.

У фінальным заезьдзе на дыстанцыі 1000 мэтраў Ўладзіслаў Кравец заняў чацьвёртае месца, паказаўшы вынік 3 хвіліны 28,10 сэкунды. Ад бронзы Ўладзіслава аддзялілі больш за дзьве сэкунды. Золата выйграў чэх Ёзаф Достал.

Уладзіслаў Кравец

Таксама 10 жніўня на Алімпійскіх гульнях выступіць беларускі цяжкаатлет Яўген Ціханцоў. 9 жніўня беларуская цяжкаатлетка Сюзана Валадзько ў фінале заняла 4-е месца і спынілася ў кроку ад мэдаля.

Прадстаўнік Беларусі Магамедхабіб Кадзімагамедаў 10 жніўня саступіў альбанцу Чэрмену Валіеву у суцяшальным турніры па вольнай барацьбе, пазбавіўся шанцаў на бронзавы мэдаль і завяршыў свой выступ на Алімпійскіх гульнях.

На сёлетніх Алімпійскіх гульнях у Парыжы беларускія атлеты пакуль заваявалі тры мэдалі: золата і срэбра — у батутыстаў Івана Літвіновіча і Віялеты Бардзілоўскай, срэбраны мэдаль — у весьляра Яўгена Залатога.